JAUNAS GARŠAS NO “SANTA BREMOR”

“SANTA BREMOR” piedāvā kaviāra krēmus ar jaunām garšām – CAVIAR CREAM ar Parmezāna sieru un CAVIAR CREAM ar trifelēm.

CAVIAR CREAM produktiem nav analogu un tie ir pieejami Latvijā kopš 2012 gada. Kaviāra krēma pagatavošanai tiek izmantoti tikai dabīgi zivju un jūras velšu produkti: moivas kaviārs, kūpināts lasis, garneles. Kaviāra krēmi satur daudz mikroelementu un vitamīnu – visus produktus, kas nepieciešami organismam.

Jaunu produktu ražošanas nepieciešamību nosaka patērētāju vajadzības un ražotāja vēlme piedāvāt saviem pircējiem kaut ko jaunu un negaidītu. CAVIAR CREAM ar Parmezāna sieru ir ideāla kombinācija, kurā apvienots dabīgais moivas kaviārs un maiga mērce ar nogatavināta siera gabaliņiem. Parmezāna siera bagātīgi pikantā garša ar tai raksturīgo rūgteno un saldo garšu sajaukuma notīm harmonizē ar specifisko moivas kaviāra garšu. Siera gabaliņi ir apstrādāti īpašā veidā un delikāti iejaukti krēmā, tādējādi radot īpaši maigu, viendabīgu un gaisīgu produkta tekstūru.

CAVIAR CREAM ar trifelēm ir pārsteidzoša maigā kaviāra krēma un aromātisko trifeļu kombinācija. Vienreiz pagaršojot trifeles, to garša un aromāts paliks jūsu atmiņā uz visu mūžu. Un jūs atpazīsiet to jebkurā ēdienā: dziļu un siltu, piesātinātu garšu ar riekstu, kakao un aso garšvielu notīm. Neparasts dažādu garšu nokrāsu sajaukums pastiprina un uzsver moivas kaviāra sāļo garšu.

CAVIAR CREAM var baudīt ar dažādiem produktiem: ar kraukšķīgām tostermaizēm un iecienītāko rīta dzērienu, ar kraukšķiem, krekeriem un maizes sausiņiem, tas labi saderēs ar svaigiem dārzeņiem un zaļumiem, turklāt to var izmantot arī kā pildījumu pankūkām.